7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΛΙΟΥ

Συναντήσεις Γονέων

Α Λ Λ Η Λ Ε Γ Γ Υ Η

Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΥΟΔΩΘΗΚΕ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας πήρε την πρωτοβουλία να μαζέψει τρόφιμα για να ανακουφίσει από τα προβλήματα κάποιες οικογένειες που αντιμετωπίζουν οικονομικές δυσκολίες. Η προσφορά των παιδιών και των οικογενειών τους σε είδη πρώτης ανάγκης ήταν πολύ μεγάλη. Γρήγορα μαζεύτηκαν αρκετές ποσότητες οι οποίες συσκευάστηκαν και ήδη διανέμονται σταδιακά στις οικογένειες. Από τη στήλη αυτή ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστεί όσους γονείς ανταποκρίθηκαν και στήριξαν αυτή την προσπάθεια.

Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ . . . ΠΑΖΑΡΕΥΕΤΑΙ;

Με απόλυτη επιτυχία οργανώθηκε, διεξήχθη και ολοκληρώθηκε το Χριστουγεννιάτικο παζάρι 2011 των μαθητών της Στ΄ τάξης του σχολείου μας, με αντικείμενα που κατασκεύασαν οι ίδιοι οι μαθητές και προσέφεραν αφιλοκερδώς οι γονείς τους.

Αυτές τις δύσκολες εποχές συγκεντρώθηκε ένα ιδιαιτέρως σεβαστό ποσό που αποδόθηκε στην «ΚΙΒΩΤΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ». Ευχόμαστε τα χρήματα που συγκέντρωσαν τα παιδιά να πάνε σε «καλή μεριά» και να ανακουφίσουν κάποια παιδιά που το έχουν απόλυτη ανάγκη.